Kriza ruan cmimet dhe ul publicitetin

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Efektet negative të krizës globale financiare nuk kanë lënë “indiferentë” as prodhuesit e tregtuesit e lëngjeve të frutave në Shqipëri. Ndonëse është një produkt ushqimor, tregtuesit e lëngjeve të frutave tregojnë se në kushtet e një konkurrence të fortë dhe të një krize ekonomike ata kanë “luftuar” që të ruajnë nivelet e shitjeve. “Shtrenjtimi i euros në fakt i rrit artificialisht çmimet e lëngjeve të frutave, por në këtë konkurrencë të ashpër ne nuk i kemi rritur ato. Konkurrenca nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of