Krizë konsumi?! Të ardhurat nga TVSH e brendshme bien 7.3% në prill

29/05/2017 11:52 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdonëse të ardhurat buxhetore kanë shënuar ecuri pozitive në katër muajt e parë të vitit, me një rritje prej 6.6% në raport me faktin 2016, të hyrat nga TVSH e brendshme, një tregues direkt i konsumit të ekonomisë, nuk kanë qenë kaq të mbara, duke shënuar dhe tendencë negative. Sipas të dhënave të detajuara të Ministrisë së Financave, të ardhurat nga TVSH e brendshme për 4-mujorin u rritën me vetëm 1.5% në 11.7 miliardë lekë, duke qenë 12%, apo 1.5 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of