Kroaci, Banka qendrore shet sërish euro

30/03/2020 12:13 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka qendrore kroate tha se u kishte shitur 479.55 milionë euro (535.32 milionë dollarë) bankave tregtare në ankandin e tretë javën e kaluar, në një përpjekje për të ndaluar presionet e zhvlerësimit të monedhës kombëtare kuna. Ajo tha se i kishte shitur eurot me një normë mesatare prej 7.5649 kuna. Pas ndërhyrjes, kuna arriti vlerën 7.5550 për një euro. Ndërhyrja e një banke qendrore një ditë më parë, nuk i ndaloi presionet lehtësuese dhe kuna arriti në rreth 7.60 për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of