Kroaci / Çmimet e konsumit bien për herë të parë që nga viti 2016  

25/05/2020 10:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë prill, çmimet e konsumit në Kroaci ranë për herë të parë në tre vjet e gjysmë, sipas shifrave të publikuara nga Byroja e Statistikave. Indeksi i çmimeve të konsumit ra me 0.2% në prill, pas një rritjeje prej 0.6% në mars. Kjo ishte ulja e parë që nga nëntori i vitit 2016. Kostot e transportit ranë me 9.5% në prill në krahasim me vjet. Çmimet për strehim, ujë, energji elektrike, gaz dhe karburante të tjera, ranë me 1,5% dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of