Kroaci / Çmimet e konsumit rriten për të dytin muaj radhazi

17/05/2021 12:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimet e konsumit në Kroaci u rritën për të dytin muaj radhazi në mars, treguan shifrat nga Zyra Kroate e Statistikave. Indeksi i çmimeve të konsumit u rrit me 1.2% në bazë vjetore në mars, pas një rritjeje prej 0.3% në shkurt. Çmimet për pijet alkoolike dhe duhanin u rritën me 10.3% në bazë vjetore në mars dhe ato të transportit, me 5.8%. Çmimet për rekreacion dhe kulturë u rritën me 1.7%. Çmimet për shëndetësinë dhe mallrat dhe shërbimet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of