Kroaci / Çmimet e konsumit vazhdojnë të ulen

15/03/2021 11:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimet e konsumit të Kroacisë vazhduan të ulen në janar, treguan shifrat nga Zyra Kroate e Statistikave. Indeksi i çmimeve të konsumit ra me 0.3% në bazë vjetore në janar, pas një rënie prej 0.7% në dhjetor. Çmimet për ushqime dhe pije joalkoolike, u ulën me 1,1% në bazë vjetore në janar dhe ato të strehimit, ujit, energjisë elektrike, gazit dhe karburanteve të tjera, ranë me 0,7%. Çmimet për transportin ranë me 3.5%. Çmimet për arsim, veshje dhe këpucë ranë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of