Kroaci / Çmimet e prodhimit bien për muajin e tretë radhazi

29/11/2019 10:04 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

Sipas të dhënave nga Zyra Kroate e Statistikave, çmimet e prodhimit shënuan rënie për muajin e tretë radhazi në tetor.

Indeksi i çmimeve të prodhimit ra me 0.5% në tetor, pas një rënie prej 0.4% në shtator. Në gusht, çmimet ranë me 0.3%.

Çmimet për tregun e brendshëm dhe të huaj ranë përkatësisht me 0.5% në tetor. Inflacioni në bazë mujore është më i larti i shënuar gjatë tre muajve të fundit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of