Kroaci/ Çmimet e prodhimit rriten më tej

19/06/2017 11:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas të dhënave të Zyrës Kroate të Statistikave, çmimet e prodhimit të Kroacisë shënuan rritje edhe për muajin e pestë të këtij viti. Çmimet e industrisë prodhuese u rritën me 1.8% në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Çmimet u rritën 2.3% në tregun e brendshëm dhe 1.3% në tregun e huaj. FacebookLinkedinTwitteremailPrint

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of