Kroaci / Fillon aplikimi për euron

15/07/2019 11:57 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKroacia shpreson të bashkohet me mekanizmin e Kursit të Këmbimit të Europës (ERM II), dhomën e pritjes dyvjeçare për kandidatët e Eurozonës. Zagrebi shpreson të bashkohet me mekanizmin e ERM II deri në mes të 2020 dhe më pas, të mund të miratojë pas tre vitesh edhe euron. Një letër që mban firmën e ministrit të Financave, Zdravko Maric, dhe guvernatorit të Bankës Kombëtare të Kroacisë, shpreh interesin e qeverisë malazeze për t’u bërë pjesë e këtij mekanizmi. Ajo iu […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of