Kroaci / Garanci shtetërore për të mos mbyllur kantierin detar

02/09/2019 8:27 AM 0 komente

Qeveria kroate tha se do të garantojë një kredi deri në 150 milionë kuna (23 milionë dollarë amerikanë) për të mos lejuar mbylljen e kantierit më të madh detar të anijeve në vend dhe t’i jepte atij kohë që të gjente një partner strategjik afatgjatë. Kantieri detar “3.Maj”, që ndodhet në portin e Rijekës, në veri të Adriatikut, është në pronësi të grupit Uljanik, një prej më të mëdhenjve në sektorin e ndërtimit të anijeve në Kroaci. Kantieri tjetër detar, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of