Kroaci / Industria e turizmit, në kërkim të më shumë punëtorëve të huaj

24/06/2019 1:21 PM 0 komente

Industria e turizmit e Kroacisë, një prej shtyllave kryesore të kësaj ekonomie, i kërkoi qeverisë që të lejonte hyrjen e më shumë punëtorëve të huaj të cilët do të ndihmojnë stafin aktual në baret dhe restorantet e ndryshme gjatë pikut të sezonit, raporton Tred. Kroacia, shteti anëtar më i ri i Bashkimit Europian, është shumë i varur nga ecuria e turizmit gjatë verës, pasi kjo industri kontribuon me pothuajse 20% në Produktin e Brendshëm Bruto. Situata nuk është aspak e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of