Kroaci / Inflacioni, në nivelin më të lartë të 8 muajve të fundit

02/09/2019 8:26 AM 0 komente

Sipas të dhënave të publikuara nga Zyra e Statistikave Kroate, inflacioni i çmimeve të konsumit në Kroaci u rrit në nivelin më të lartë të 8 muajve të fundit. Indeksi i çmimeve të konsumit u rrit 1.1% nga viti në vit në korrik, pas një rritje prej 0.6% në qershor. Inflacioni i fundit ishte më i larti që nga nëntori i kaluar, kur ai arriti në 1.3%. Çmimet për pijet alkoolike dhe duhan u rritën 5.0% në vit në korrik […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of