Kroaci / Inflacioni shënon rritje në maj

01/07/2019 11:39 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInflacioni i çmimeve të konsumit të Kroacisë shënoi rritje në maj, duke lënë pas kështu ngadalësimin e shënuar një muaj më parë, treguan të dhënat e publikuara nga Zyra Kombëtare Kroate e Statistikave. Indeksi i çmimeve të konsumit u rrit me 0.9% nga viti në vit në maj, pas një rritjeje prej 0.7% në prill. Pijet alkoolike dhe çmimet e duhanit u rritën me 4.7% në vit. Çmimet e ndërtesave, ujit, energjisë elektrike, gazit dhe naftës u rritën me 4.1%, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of