Kroaci-Japoni/ Marrëveshje për shmangien e tatimit të dyfishtë

12/11/2018 11:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë Ministrinë kroate të Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Europiane u nënshkrua një marrëveshje për shmangien e taksimit të dyfishtë, tatimit mbi të ardhurat dhe parandalimit të evazionit fiskal ndërmjet Republikës së Kroacisë dhe Japonisë. Në prani të zëvendëskryeministres dhe ministres së Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Europiane, Marija Pejinovi Buri, marrëveshja u nënshkrua nga ministri kroat i Financave, Zdravko Mari dhe zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Japonisë, Kenji Yamada. Marrëveshja krijon parakushtet për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of