Kroaci, KE-ja rrit parashikimin e PBB-së në 3.2%

20/11/2017 11:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKomisioni Europian rriti parashikimin e tij për PBB-në e Kroacisë nga 2.9% në 3.2%, bëri të ditur agjencia kroate e lajmeve Hina. Sipas Komisionit Europian, pritet një rritje më e lartë sepse ekonomia i ka rezistuar më së miri krizës në Agrokor, kompanisë më të madhe private në vend që u godit nga kriza borxhi, si dhe për shkak të rritjes së shpejtë ekonomike që pritet të shënohet në gjysmën e dytë të vitit. Në parashikimin e pranverës, Komisioni e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of