Kroaci/ Kompleksi elitar afër Dubrovnikut, në pritje të rinovimit total

02/10/2017 10:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintZinxhiri i hoteleve luksoze pritet të rinovojë kompleksin e rrënuar afër Dubrovnikut në Kroaci, ku dikur qëndronin pjesëtarë të Ushtrisë Popullore Jugosllave. Avenue Group, me qendër në Vjenë dhe në pronësi të biznesmenit rus, Sergej Gljadelkin, një kompani ndërtimi dhe pasurish të patundshme, e cila ka filiale edhe në Kroaci, tha se nuk mund t’i përgjigjej pyetjeve të BIRN-it për shkak të klauzolave të fshehta me partnerët e mundshëm. Megjithatë, Ministria e Pronës Publike në Kroacisë, e cila ka përgjegjësinë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of