Kroaci / Kryeministri përcakton 4 përparësitë për Presidencën e BE-së të Kroacisë

18/11/2019 11:49 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKryeministri kroat, Andrej Plenkoviç, përcaktoi katër përparësitë për Presidencën e vendit të tij të Këshillit të Bashkimit Europian (BE-së), duke theksuar “një Europë që të ruajë lidhjet”, raporton “Trend” duke iu referuar “Xinhuanet.com”. Kroacia do të marrë përsipër Këshillin e Presidencës së radhës të BE-së nga 1 janari deri më 30 qershor të vitit të ardhshëm. Gjatë fjalës së mbajtur në një konferencë në Zagreb, ai tha se katër përparësitë kryesore të Kroacisë janë: një Europë në rritje dhe në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of