Kroaci / Linjë e re kredie për NVM-të

07/12/2020 12:32 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërmarrjet e Vogla dhe të Mesme kroate do të përfitojnë nga një linjë e re kredie prej 142.5 milionë eurosh, e rënë dakord midis Bankës Europiane të Investimeve (BEI) dhe Bankës Kroate për Rindërtim dhe Zhvillim (HBOR), nënshkruar në Zagreb dhe Luksemburg. Ky është kësti i dytë i një pakete prej 400 milionë eurosh për NVM-të, si marrëveshje midis bankës së BE-së dhe HBOR-së. Linja e kredisë do të mbështesë kompanitë që kërkojnë financim më të përballueshëm për të ruajtur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of