Kroaci-Mol, rifillojnë betejën në Uashington

22/09/2014 11:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKroacia dhe kompania energjetike hungareze MOL ia kanë besuar arbitrazhit të Uashingtonit mosmarrëveshjen e tyre mbi fatin e kompanisë energjetike kroate INA… Arbitrazhi mbi fatin e kompanisë energjetike kombëtare kroate, INA, midis Republikës së Kroacisë dhe kompanisë hungareze të energjisë, MOL, filloi së fundmi në Qendrën Ndërkombëtare për Zgjidhjen e Mosmarrëveshjeve të Investimeve, ICSID, në Uashington. ICSID, pjesë e Grupit të Bankës Botërore, është ngarkuar me asistimin e arbitrimit të mosmarrëveshjeve ligjore mes investitorëve ndërkombëtarë. MOL nisi arbitrazhin në Uashington […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of