Kroaci, ndryshimeve klimatike nuk u kushtohet vëmendja e duhur

18/03/2019 8:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë korrik 2018, Rrjeti Europian i Gazetarisë së të Dhënave (EDJNet), një konsorcium i mediave nga e gjithë Europa, midis të cilave H-Alter dhe OBC Transeuropa, nisën një hetim në shkallë të gjerë, që mbulon 558 qytete europiane dhe fokusohet në qëndrimet e banorëve vendas të këtyre qyteteve ndaj ndryshimeve klimatike. Pjesë e hetimit ishte edhe anketa që iu bë administratave lokale për të shqyrtuar faktin sesi qytetarët reagojnë ndaj rritjes së temperaturës. Sondazhi dha një pasqyrë të plotë mbi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of