Kroaci / Në garë për të tërhequr investimin e Volkswagen-it

11/11/2019 12:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas gazetës kroate, Kroacia është bërë pjesë e garës së ashpër, për të tërhequr në vend investimin e Volkswagen-it për të ndërtuar këtu fabrikën e re të prodhimit të automjeteve.Vlera e investimit pritet të kalojë shifrën 1 miliard euro. Sipas lajmit të publikuar në gazetën vendase, Kroacia do të hyjë në garën për fabrikën e re të Volkswagen-it, së bashku me Bullgarinë, Serbinë dhe Rumaninë. Investimi mbi 1 miliard euro pritet të hapë edhe rreth 4,000 vende të reja të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of