Kroaci / Negociata me znj. Merkel për investimet e Volkswagen

09/12/2019 10:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistri kroat i Ekonomisë, Darko Horvat, tha se qeveria e vendit të tij, me shumë mundësi do të diskutojë çështjen e Volkswagen me kancelaren Angela Merkel, njoftoi MIA. Edhe pse Drejtori i Prodhimit, Andreas Tostmann, ka thënë kohët e fundit se kompania nuk është më në kërkim të vendeve alternative, qeveria e Kroacisë ka përgatitur një propozim që investimi të bëhet në Kroaci. Qeveria ka marrë në konsideratë të gjitha kërkesat e menaxhimit të gjigantit të automobilave dhe ka propozuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of