Kroaci / Ngadalësohet rënia e çmimeve të konsumit

03/08/2020 9:46 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimet e konsumit në Kroaci ranë për të tretin muaj radhazi në qershor, por me një ritëm më të ngadaltë, treguan shifrat nga Byroja e Statistikave Kroate. Indeksi i çmimeve të konsumit ra me 0.2% në qershor krahasuar me të njëjtën periudhë vjet, pas një uljeje prej 0.6% në maj. Kostot e transportit ranë me 6.2% në qershor me bazë vjetore. Çmimet për veshje dhe këpucë ranë me 2.1% dhe ato të banesave, ujit, energjisë elektrike, gazit dhe karburanteve të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of