Kroaci / Ngadalësohet rënia e çmimit të konsumit

27/07/2020 9:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimet e konsumit në Kroaci ranë për të tretin muaj radhazi në qershor, por me një ritëm më të butë, treguan shifrat nga Byroja e Statistikave kroate. Indeksi i çmimeve të konsumit ra me 0.2% në qershor në bazë vjetore, pas një uljeje prej 0.6% në maj. Kostot e transportit ranë me 6.2% në qershor krahasuar me vjet. Çmimet e veshjeve dhe këpucëve ranë me 2.1% dhe ato të banesave, ujit, energjisë elektrike, gazit dhe karburanteve të tjera me 1.6%. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of