Kroaci / Recesioni europian? Kompanitë kroate drejt tregjeve aziatike dhe atyre afrikane

09/09/2019 8:39 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSiç shkruan Adriano Milovan për Novac, eksportuesit kryesorë kroatë po ndjekin me vëmendje të madhe shenjat e ngadalësimit në ekonominë europiane, veçanërisht atë gjermane dhe italiane, dhe po përgatiten për mundësinë e një recesioni të ri, në mënyrë që bizneset e tyre të mos marrin një goditje të rëndë. Kjo u konfirmua nga drejtuesit kryesorë të disa prej ndërmarrjeve më të mëdha kroate, të cilat, janë të lidhura ngushtë me dy tregjet europiane kritike, si Gjermania dhe Italia. Të dyja […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of