Kroaci / Shtyhet afati i alokimit të spektrit 5G në gjysmën e parë të vitit 2021

06/07/2020 9:28 AM 0 komente

Rregullatori i telekomunikacionit në Kroaci HAKOM tha se do të shtyjë afatin e alokimit të spektrit 5G përmes ankandit publik në gjysmën e parë të vitit 2021, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Sipas planeve të mëparshme, alokimi i spektrit të radios të destinuar për 5G (700 MHz, 3.6 GHz dhe 26 GHz) ishte planifikuar të ndodhte në fund të vitit 2020, tha HAKOM në një deklaratë. Ai shtoi se rrethanat e reja që vijnë nga ndikimi social dhe ekonomik […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of