Kroaci/ Vëmendje te politikat bujqësore

03/02/2020 12:33 PM 0 komente

“Presidenca kroate e BE-së do t’i përqendrojë përpjekjet e saj në sigurimin e një marrëveshjeje midis shteteve anëtare mbi rregulloret kalimtare të Politikës së Përbashkët Bujqësore (CAP), që do të zgjasë rregullat aktuale për të paktën një vit”, tha ministrja kroate e Bujqësisë, Marija Vučković, në një intervistë për EURACTIV. Teksa mundësitë që reforma e CAP-it të përmbyllet para fillimit të periudhës së programimit 2021-2027 po rriten me shpejtësi, vendet anëtare dhe eurodeputetët duhet të bien dakord për disa masa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of