Kroacia dhe Bullgaria ndërmarrin një hap të madh drejt hyrjes në Eurozonë

27/07/2020 9:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kroacia dhe Bullgaria ndërmorën një hap të madh drejt hyrjes në monedhën e përbashkët të euros, duke nënvizuar tërheqjen ndaj monedhës së bllokut, pavarësisht krizës së borxhit në vitet 2010-2015 dhe debatit të vazhdueshëm për mënyrën e forcimit të monedhës përballë telasheve të mundshme në të ardhmen. Ministrat e Financave të 19 vendeve aktuale të Eurozonës dhe presidentja e Bankës Qendrore Europiane, Christine Lagarde, ranë dakord për të pranuar dy anëtarët e Bashkimit Europian në dhomën e pritjes së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of