Kroacia, gati të bashkohet me Eurozonën në janar të 2023

19/07/2021 12:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKroacia beson se do të jetë gati të bashkohet me Eurozonën në janar të vitit 2023, deklaroi të enjten kryeministri Andrej Plenkoviç. “Lidhur me kohën që Kroacia do të kalojë në ERMII, ne jemi të bindur se gjatë pjesëmarrjes së saj në mekanizëm, do të ruajmë stabilitetin e kursit të këmbimit dhe do të jemi gati të bashkohemi me Eurozonën më 1 janar 2023”, tha Plenkovic në një fjalim të publikuar në faqen e internetit të qeverisë. Vendi buzë detit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of