Kromi ul eksportet shqiptare

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ulja e çmimit të kromit në tregjet ndërkombëtare ka frenuar eksportet e mineraleve të kromit nga Shqipëria. Muajin e kaluar, eksportet shqiptare pësuan rënie për herë të parë që prej shtatorit të vitit 2010. Sipas të dhënave të Institutit Shqiptar të Statistikave (INSTAT) vlera totale e eksporteve në muajin mars ishte mbi 15% më e ulët se në shkurt. Pavarësisht se industritë e nxjerrjes dhe pasurimit të kromit vijuan prodhimin, kanë përgjysmuar sasitë e eksporteve, në pritje të një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of