Kryeministri i Kroacisë aludon për referendum në lidhje me shpimin e naftës dhe gazit në Adriatik

23/03/2015 12:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShpimi i naftës dhe i gazit në Adriatik duket i pashmangshëm, por a po ndryshon situata, teksa kryeministri kroat, Zoran Milanoviç, po shpall synimin e tij për të mbajtur një referendum mbi këtë çështje?   Historia e diskutueshme e shpimit të naftës dhe gazit në Adriatik mori një tjetër kthesë, teksa Kryeministri Zoran Milanoviç njoftoi se ai do të organizojë një referendum mbi këtë temë, kur u pyet nga gazetarët në një vizitë në ishullin Rab, sipas “Croatia Week”. Turizmi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of