Kryeministri me sipërmarrësit/ Klima e biznesit dhe ekonomia janë cenuar nga mungesa e drejtësisë

06/03/2017 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDuke e konsideruar vetting-un dhe reformimin e sistemit të drejtësisë si mjetet kryesore për përmirësimin e klimës së biznesit, kryeministri i vendit, Edi Rama, ka takuar javën e kaluar një grupim sipërmarrësish. Kryeministri tha se vendimet e gjykatave, sidomos në lidhje me pronësinë, u kanë krijuar dëme biznesit dhe investitorëve. Pronat shtetërore janë tjetërsuar në mënyrë arbitrare, teksa ka mbivendosje të titujve të pronësisë me dokumente false të lëshuara masivisht. Për kryeministrin Rama, kjo praktikë e gjykatave në Shqipëri i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of