Kryeson Tirana / Borxhet e bashkive arrijnë në 70 milionë euro

26/10/2020 11:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBashkitë në vend po krijojnë detyrime të shumta, duke mos kryer pagesat për investimet, mallrat dhe shërbimet, apo për vendime të ndryshme gjyqësore. Sipas raportit të 6-mujorit të parë të financave vendore, publikuar nga Co-PLAN, Instituti për Zhvillimin e Habitatit (financatvendore.al) në fund të gjysmës së parë të vitit 2020, stoku i detyrimeve të prapambetura shënoi një nivel prej rreth 8.7 miliardë lekësh (rreth 70 mln euro), në rritje me rreth 7% krahasuar me stokun në fund të vitit 2019 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of