Kryevepër apo çmenduri?

20/01/2020 3:19 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDonald Trump dëshiron të frenojë Iranin. A po vepron ai në mënyrën e duhur? Ai mund të ketë frenuar sulmet konvencionale, por e nxiti Iranin që të ndërtojë një bombë brenda një kohe shumë të shkurtër. Vrasja e Kasmem Suleimanit, nga një dron amerikan, më 3 janar të 2020, kërcënoi të shkaktonte një luftë të mundshme midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, një luftë kjo, e cila është shtyrë që kriza e pengjeve në 1979, shkruan The Economist. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of