Kthe borxh, e rri ne terr

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kosova po perjeton edhe nje krize te rende energjetike Reniet e shpeshta te prodhimit te termocentraleve, nderprerja e plote e eksportit, e tranzitit te energjise elektrike nga Serbia dhe kthimi i borxheve ndaj Shqiperise kanw bere qe reduktimet ne Kosove te jene pothuajse te njejta me ato te muajve te pare te pasluftes. Situata e rende energjetike nderlidhet edhe me embargon ekonomike te paralajmeruar nga Serbia Ditet e fundit Kosova po perjeton nje krize te rende energjitike. Kjo gjendje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of