Kthim sërish te barrikadat!

05/08/2019 8:40 AM 0 komente

Ambientalizmi, lufta e re kulturore e Europës!   Pyjet e thara totalisht për shkak të motit të nxehtë, pothuajse zhduken në horizont në qendrën e Polonisë. Në jug të saj, peizazhi duket tërësisht i mbuluar nga një re gjigante tymi si pasojë e një miniere linjiti që qëndron e hapur edhe në ditët e sotme, shkruan The Economist. Një grup punonjësish transportojnë qymyr në Elektrownia Belchatow, stacionin më të madh termik të Europës dhe prodhuesin më të madh të emetimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of