Ku po shkojme me pensionetr

15/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Qeverise shqiptare i mungojne elementet e analizes afatgjate per sistemin e pensioneve. Vendet e Europes Perendimore jane ne dilemen nese duhet vazhduar me strategjine e rritjes se moshes se pensionit, apo duhet menduar per perfitimet qe do te kishte ekonomia nga shtimi i forces se punes me individe ne moshe te re, qe garantojne produktivitet dhe rendiment me te larte. Ndersa qeveria shqiptare duket se ende nuk i ka hyre kesaj llogarie. Ministria e Financave dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of