Kufizime ne levizjen e personave

25/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kufizime në lëvizjen e personave BE: progres i kufizuar ne levizjen e lire te punonjesve. Punesimi ne BE dhe te drejtat e bashkeshorteve dhe femijeve te te punesuarve Nje nga perfitimet kryesore te integrimit europian eshte dhe liberalizimi i levizjes se personave per t’u punesuar ne tregun e perbashket europian. Bashkimi Europian ka premtuar fillimin e lehtesimit te procesit te vizave “Shengen” per kategori te veçanta, por edhe ne muajt e pare te ketij viti, ne ambasada te gjithe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of