Kujdes me borxhin!

05/07/2021 11:08 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria autorizoi së fundmi rritje të mëtejshme të deficitit buxhetor dhe borxhit publik, duke rënduar në këtë mënyrë perspektivën ekonomike të shqiptarëve dhe brezave që vijnë. Të gjitha ndërhyrjet u bënë duke thyer ligjet dhe rregullat që qeveria vetë i ka miratuar dhe duke “injoruar” rekomandimet e FMN-së. Rreziqet fiskale që i kërcënohen vendit dhe çfarë ndodh nëse na godet një valë e re e pandemisë   Blerina Hoxha Menjëherë pas dy krizave të paparashikuara, tërmetit të 26 nëntorit 2019 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of