Kujdes me buken

02/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bashkë me gamën e madhe të ofertës në tregjet e konsumit, janë shtuar edhe manipulimet e tregtarëve apo prodhuesve. Ekspertët teknologë tregojnë se këto hile janë të pritura të jenë më të shumta në tregjet ku kapacitetet e kontrollit dhe sanksioneve janë të dobëta, çka përkon deri më tani me tregun shqiptar. Por ata theksojnë se tendencat për të bërë “hile” gjenden edhe në tregjet e zhvilluara. Ndërkohë që në vend është hapur një debat mbi abuzimet e prodhuesve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of