KUJDES ME FARAT!

30/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   Prof. Dr. Kristaq Teneqexhi Universiteti “Fan S. Noli” Korçe Ende kur njeriu nuk ishte ne gjendje te shpjegonte ligjesite e shkencave natyrore (biologjike, gjenetike etj.) kuptonte se nje fare e mire ishte superiore jo vetem ne prodhimtari, por edhe ne cilesite e prodhimit, ne frut, rizome, kercell, gjethe, lule etj. Kjo dukuri empirike shtyu njeriun te kujdeset per farat dhe gradualisht ta studioje intensivisht ate. Fillimisht, studimet mbeshteteshin te pamja e bimes e rrjedhur prej nje fare apo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of