Kujdes me te ardhurat personale

13/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintHyn ne fuqi ligji qe detyron individet te deklarojne te gjitha te ardhurat, qofte dhe nga trashegimia apo kazinote. Te ruhen edhe faturat per shpenzimet e zbritshme. Rrezik, dyfish tatimi Nga 1 janari i këtij viti, të gjithë individët, shtetas shqiptarë, duhet të jenë të kujdesshëm me të ardhurat dhe shpenzimet, pasi brenda datës 30 prill të vitit 2012, duhet të bëjnë deklarimet me anë të një formulari të posaçëm. Kjo është në thelb reforma e radhës e Ministrisë së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of