Kujdes nga ato te dyja

16/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kina dhe Brazili – aleanca e destinuar për të ndryshuar pamjen e ekonomisë globale në dhjetë vitet e ardhshme Kina dhe Brazili, kujdes nga këto të dyja. Nga Afrika në Lindjen e Mesme, nga Azia në Amerikën e Jugut janë protagonistë të një aleance strategjike të destinuar për të ndryshuar pamjen e tregtisë dhe investimeve në dhjetë vitet e ardhshme. Një raport gjithnjë e më i afërt, i filluar në dhjetëvjeçarin që tashmë ka ndryshuar botën ekonomike, por që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of