“Kujdestari” i ri i falimentit

30/10/2012 1:28 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAta do të marrin në dorë “frenat” e kompanisë, nëse shkohet drejt falimentimit dhe do ta përfaqësojnë në të gjitha “përballjet”. Për biznesin, kjo do të thotë më pak “kokëçarje”, por edhe më pak kosto në këtë proces Agjencia e Falimentimit dhe licencimi i administratorëve vlerësohen si “shkopi magjik” që do të përdoret për “pastrimin” e bizneseve fantazmë, fenomen që mbretëron që nga viti 1999. Edhe pse kuadri ligjor ka qenë aty, është amenduar, përmirësuar dhe përshtatur sipas standardeve ndërkombëtare, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of