Kur bashkeshortet kane konflikt interesi

07/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga E. Gusmari Pse bankat dhe disa institucione te tjera nuk pranojne bashkeshortet ne nje vend pune  Edlira, punonjese ne nje nga bankat greke ne Shqiperi, pasi u njoh dhe u martua me nje koleg te punes, u perball me “konfliktin” e pare. Njeri nga te dy duhet te largohej nga banka dhe kete veprim e kreu bashkeshrti i saj. Edhe nje punonjes i Bankes Popullore u detyrua te largohej nga puna, pasi u fejua me nje punonjese te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of