Kur bashkohen Dolce dhe Gabbana

13/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dy italianë, Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana, kombinuan së bashku talentet e tyre në vitin 1982. Shumë njerëz parashikonin që ky do të ishte një nga dështimet e radhës. Por të gjithë ata kritikë mbetën pa fjalë sepse brenda një kohe shumë të shkurtër ata krijuan një perandori në kuptimin e plotë të fjalës. “Dolce & Gabbana” sollën ndikim në botën e modës, duke filluar që nga detajet më të vogla. Ishin ata të cilët projektuan veshjet për turin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of