Kur drejtojne femrat

06/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint E kane nisur karrieren gradualisht dhe sot ndodhen ne pozicione kyce. Pertej butesise se femres fshihet karakteri i tyre i forte. Ne vite ato kane treguar se dine te bejne biznes, te jene menaxhere, profesore dhe drejtuese te mira… Nga Laura CELA Albana MUCAJ  “Nëse dëshironi të thoni diçka në politikë, kërkoni një burrë. Nëse doni të bëni diçka, merrni një grua”. Kjo thënie e Margaret Theçer, ish-kryeministre e Britanisë së Madhe, vinte në një kohë (vitet ‘80-‘90) kur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of