Kur informacioni eshte i tepert (r)

15/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Te gjithe mund te jemi te ndergjegjshem se ambienti ne vendin e punes ka ndryshuar shume. Shpesh mund te ndodhe qe kur tregohen histori mes kolegesh, njerezit mund ta perceptojne ne menyra te ndryshme dhe mund te lindin paragjykime. Ne kohet e sotme njerezit mundohen ta bejne me shume te pranishme jeten e tyre ne vendin e punes. Dikur, veshja e zyres ishte me formale, po keshtu edhe titujt si edhe perdorimi i hierarkise. Humbja e kulturave te ndryshme, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of