Kur shteti hesht dhe pengon!

14/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bukuria natyrore e bregdetit te jugut te Shqiperise ishte e natyrshme qe do te terhiqte interesin e investitoreve te huaj per te investuar ne nje zone ende te virgjer, ku synohet turizmi elitar. I pari investitor i madh, qe u afrua ishte nje nga operatoret me te medhenj ne bote Club Med, qe ne bashkepunim me shoqerine Riviera prezantuan dhe moren lejen e ndertimit per nje projekt me vlere afro 70 milion euro per nje fshat turistik ne Kakome […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of