Kursimtare te detyruar

13/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdersa kompanite prodhuese dhe tregtare ankohen per ulje te normes se fitimit, konsumatoret shqiptare po reduktojne blerjet e prodhimeve baze. Tregu rrezikon te krijoje me shume kushte per spekulime. Prirja shqiptare: Drejt prodhimeve me pak cilesore. Sa po arrijne prodhuesit te kalojne rritjen e kostove te konsumatoret Nga Albana MUCAJ Konsumatorët vendas po kufizohen të hedhin në shportën e tyre të blerjes edhe prodhime bazë si qumështi, veza, por edhe makaronat. Prodhuesit ushqimorë flasin për rënie të nivelit të shitjeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of